Materiały

Materiały z których wykonane są nasze produkty to marmur, granit, trawertyn , konglomerat, konglomerat kwarcowy i inne.

Używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów (marmur, granit, trawertyn , konglomerat, konglomerat kwarcowy). Poniżej przedstawiamy przykładowe wzory dla każdego z materiałów.W odpowiedzi na oczekiwania rynku, w swojej ofercie posiadamy konglomeraty kwarcowe firmy Technistone®. Konglomerat kwarcowy, ze względu na swoje cechy, jest idealną alternatywą dla granitu. Polecamy jako materiał na blaty kuchenne.

Jeśli interesującego Państwa kamienia, nie posiadamy w stałej ofercie, sprowadzimy go na Państwa życzenie.

 1. Granity

 2. Marmury

 3. Trawertyny

  Trawertyn to odmiana martwicy wapiennej składająca się głównie z kalcytu i aragonitu. Kamień cechuje nieprzeciętny urok i bardzo dobra trwałość. Używany jest jako materiał ozdobny w budownictwie.
  Płyty trawertynu, wypełnione i polerowane często są wykorzystywane do wykładania podłóg i ścian.
  Surowy trawertyn sprawdza się przy budowie kominków. Znajduję zastosowanie także na tarasach i plażach basenowych.
  Ta porowata skała o smugowatej teksturze idealnie wpasowuje się w klimat nowoczesnego wzornictwa i minimalizmu. Luksusowy kamień również doskonale komponuje się ze stylistyką retro oraz nowoczesnym designem. Dostępny w różnych kolorach, od białego, przez żółty do czerwonego.

 4. Konglomeraty marmurowe

  Konglomerat marmurowy tworzy unikalne połączenie naturalnych odłamków marmurowych z żywicą poliestrową.
  Materiał idealnie nadaję się na parapety, schody wewnętrzne, posadzki itd. Atutem konglomeratu marmurowego jest powtarzalność kolorów i prawie jednakowa struktura każdej płyty. Są bardzo estetyczne i dopełniają atrakcyjny design wnętrz.
  To często wybierany produkt przez klientów, ponieważ jest stosunkowo tani i odporny na promieniowanie UV oraz wilgoć.

 5. Konglomeraty kwarcowe

  Konglomeraty kwarcowe posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę, zaplamienia i zarysowania, dlatego materiał ten wykorzystywany jest na blaty łazienkowe i kuchenne. Do utrzymania czystości wystarczy nam jedynie detergent i woda. Konglomerat kwarcowy ma właściwości podobne do granitu, ponieważ kwarc jest wytrzymały. Oferujemy bogatą gamę jednorodnych kolorów tego materiału, które zaskoczą Cie głębią i intensywnym połyskiem. Cechy fizykochemiczne przekonują najbardziej wymagających klientów.